Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjny razem z CV(Curriculum Vitae, życiorys) tworzy komplet dokumentów aplikacyjnych, wymaganych podczas rekrutacji do pracy. List motywacyjny jest rozwinięciem treści zawartej w CV.

Logo HRC.plList motywacyjny ma za zadanie przedstawić obraz kandydata na konkretne stanowisko i udowodnić, że przyszły pracownik sprosta stawianym mu obowiązkom. Dokument ten jest dla osoby rekrutującej wizytówką kandydata do pracy, dlatego ważne by zaprezentować się w jak najlepszym świetle. Nie wolno się jednak przechwalać, tylko umiejętne przedstawić swoje atuty adekwatne do charakteru określonego stanowiska. To jak będzie wyglądać list motywacyjny zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórczej chętnego do pracy. Trzeba przy tym pamiętać, że poprawnie i ciekawie napisany list motywacyjny może zaowocować zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak powinien wyglądać list motywacyjny, aby wynikało z niego, że osoba go pisząca jest najlepszym kandydatem do pracy?

Nie ma właściwie gotowych szablonów listu motywacyjnego i nie powinno się ich szukać! List motywacyjny ma zainteresować rekrutujących i skłonić do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną kandydata do pracy. Jeżeli chcemy stworzyć dokument wyróżniający się na tle innych najlepiej nadać mu oryginalną formę i osobisty charakter. Treść listu powinna być indywidualnym rozwinięciem wiadomości z życiorysu i zawierać entuzjastyczne wyrażenie chęci podjęcia określonej pracy ze względu na posiadane wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz inne atuty (umiejętności oraz cechy charakteru czy osobowe).

[ 01/05/2004 ]
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7